تامین سرمایه چیست؟

گروه تامین سرمایه طنین سازه با محور قراردادن چهار ارزش اساسی نوآوری، وفاداری، یکتایی و نتیجه گرایی و با التزام به تحقق اعتماد، صداقت، امانتداری و حفظ ارتباط بلندمدت با مشتریان، به ثمر رسیدن اهداف خود را دنبال نموده و ماموریت دارد از طریق تامین مالی، سرمایه گذاری، شناسایی و جذب فرصت‌های جدید و مدیریت ریسک مشتریان به صورت متمایز و متمرکز، موجبات رشد و افزایش ثروت مشتریان و سهامداران خود را فراهم و توسعه مالی کشور را تسهیل نماید.

شرکت ها در واقع واسطه ‌هایی هستند که در بازار سرمایه حضور دارند و فعالیت ‌های متنوعی در این حوزه انجام می‌ دهند مثل کارگزاری، معامله‌ گری، بازارگردانی، سبدگردانی، مشاوره سرمایه‌ گذاری، پذیره نویسی، تعهد پذیره نویسی، ارزیابی ریسک مالی، افزایش سرمایه و مشاوره برای ادغام و اکتساب شرکت ‌ها.

وظایف اصلی شرکت های تامین سرمایه:

تامین مالی شرکت ‌ها

مدیریت دارایی‌ ها

مشاوره سرمایه‌گذاری

صندوق تامین سرمایه چیست؟

صندوق پروژه، صندوقی است که در اجرای پروژه‌ ها نقش دارد و به‌ طور عملی و تخصصی به بحث طرح‌ های اقتصادی گوناگون می ‌پردازد. تنها آن بخش از صندوق پروژه که به ‌عنوان ابزار مالکیت است، از محل انتشار واحدهای سرمایه ‌گذاری، تأمین مالی می‌ کند.

تامین سرمایه
تامین سرمایه

شرکت های تامین سرمایه در ایران

تامین سرمایه کاردان، سهامی خاص؛

تامین سرمایه لوتوس پارسیان، سهامی عام؛

تامین سرمایه نوین، سهامی عام؛

تامین سرمایه شرکت سرمایه گذاری پاسارگاد، سهامی عام.

تامین سرمایه امین، سهامی خاص؛

تامین سرمایه بانک مسکن، سهامی خاص؛

تامین سرمایه بانک ملت، سهامی خاص؛

تامین سرمایه تمدن، سهامی خاص؛

تامین سرمایه سپهر، سهامی خاص؛

تامین سرمایه امید

شرکت تأمین سرمایه نهاد مالی تخصصی است که به ارائه انواع خدمات مالی شامل ارزش گذاری مشاوره، ادغام و تملیک و… مبادرت می ورزد، همچنین این شرکت به عنوان واسطه بین ناشر اوراق بهادار و عامه سرمایه گذاران فعالیت می کند و می تواند فعالیت های کارگزاری معامله گری، بازارگردانی، مشاوره، سبدگردانی، پذیره نویسی، تعهد پذیره نویسی و فعالیت های مشابه را با اخذ مجوز از سازمان انجام دهد.

تامین سرمایه
تامین سرمایه

تامین سرمایه بانک مسکن

شرکت بانک مسکن از جمله شرکت هایی است که در حوزه بانکداری سرمایه گذاری اختصاصی در حوزه مسکن و مستغلات به همت مدیران و دست اندرکاران بانک مسکن و گروه مالی آن تاسیس گردیده و وظیفه آن در تمهید و تسهیل فرآیندهای تامین مالی بخش مسکن و مستغلات، ارائه ساز و کارهای متناسب با سلایق سرمایه گذاران، مدیریت دارایی های مرتبط با این بخش و در نهایت ایجاد صندوق های اختصاصی سرمایه گذاری و خدمات مشاوره ای و فنی به عموم سرمایه گذاران و فعالان است.

تامین سرمایه تمدن

شرکت تأمین ‌سرمایه تمدن (سهامی خاص)، به عنوان فعالترین تأمین سرمایه کشور برای سه سال متوالی به انتخاب سازمان بورس و اوراق بهادار، با هدف ارائه سبد کاملی از خدمات مالی با اخذ مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار آغاز به کار نموده است.

تامین سرمایه بانک ملت

شرکت تأمین سرمایه بانک ملت (سهامی خاص) در شهریور ماه 1389 مجوز تاسیس خود را از شورای عالی بورس و اوراق بهادار به عنوان عالی ‌ترین رکن بازار اوراق بهادار دریافت کرد و در اداره ثبت شرکت ‌ها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید. از مهم ‌ترین خدمات این شرکت ارائه مشاوره و خدمات در زمینه تامین مالی و مدیریت دارایی است. سرمایه شرکت در حال حاضر مبلغ 4000 میلیارد ریال است.

تامین سرمایه امین

شركت امين، به‌عنوان نخستین تأمین سرمایه کشور، به‌منظور کمک به تحقق اهداف ملی در راستای برقراری عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و اجرای هرچه بهتر «طرح تحول سلامت»، خدمات مالی و مشاوره ‌ای حوزه سلامت خود را در «مرکز راهکارهای سلامت» متمرکز کرده است تا نقش‌ آفرينی مؤثری در حوزه سلامت كشور داشته باشد.

تامین سرمایه
تامین سرمایه

تامین سرمایه سپهر

تأمین سرمایه سپهر (شرکت سهامی خاص) پیرو اخذ مجوز تأسیس از شورای عالی بورس و اوراق بهادار در صنعت بانکداری سرمایه‌ گذاری کشور اقدام به فعالیت کرده است. سرمایه ثبت و پرداخت شده شرکت تأمین سرمایه سپهر (سهامی خاص) مبلغ پنج هزار و هشتصد میلیارد ریال به پنج میلیارد و هشتصد میلیون سهم عادی یک هزار ریالی است.

تامین سرمایه کاردان

شرکت کاردان تحت نظارت کامل سازمان بورس و اوراق بهادار است و عمده فعالیت آن ها شامل کارگزاری، مشاوره، تأمین سرمایه، پذیره نویسی، تعهد پذیره نویسی، تعهد خرید اوراق بهادار در عرضه های ثانویه در حد امکانات مالی خود یا از طریق تشکیل سندیکا با سایر نهادهای مشابه است.

تامین سرمایه بانک پاسارگاد

شرکت سرمایه گذاری پارس آریان (سهامی عام) نخستین سنگ بنای ایجاد گروه مالی پاسارگاد با هدف بسترسازی و راهبری فرآیند تشکیل یکی از بزرگترین گروه های مالی و اقتصادی کشور از طریق جذب سرمایه های مردمی و بخش خصوصی و به کارگیری آنها در فعالیت های متنوع و پربازده اقتصادی شکل گرفت.

این شرکت ‌ها در قبال پذیرش ریسک ‌های مالی در فرآیند پذیره ‌نویسی انواع اوراق بهادار، کارمزد متناسبی را که حدود آن توسط سازمان بورس و اوراق بهادار تعیین شده، دریافت می‌کنند. گروه مالی ملت، مالکیت 95 درصد از سهام شرکت را برعهده دارد.

سرمایه گذاری
سرمایه گذاری

تامین سرمایه نوین

شرکت سرمایه نوین یکی از شرکت های تامین سرمایه و ارائه خدمات اقتصادی از جمله مشاوره سرمایه گذاری، مشاوره تامین مالی، ارزش گذاری، برنامه ریزی استراتژیک، مدیریت ثروت، تاسیس نهاد مالی و مهندسی مالی است.

تامین سرمایه لوتوس پارسیان

صندوق سرمایه ‌گذاری لوتوس پارسیان از صندوق‌ های سرمایه گذاری درآمد ثابت و با پیش ‌بینی سود است و تحت نظارت سازمان بورس به ثبت رسیده است.
سرمایه‌ گذاری در این صندوق فقط با ۱۱۰ هزار تومان به ازای هر واحد سرمایه‌ گذاری فراهم است. مواعد پرداخت سود در این صندوق به صورت ماهانه است و تاریخ اعمال سود صندوق، ۲۵ام هر ماه است. مدیر صندوق بر طبق امیدنامه، حداکثر تا 2 روز کاری بعد از اعمال سود، موظف به واریز سود متعلقه به حساب سرمایه ‌گذاران است که با توجه به روال کاری صندوق، ظرف مدت یک روز کاری به حساب سرمایه ‌گذاران واریز می‌شود.

درآمدهای شرکت‌های تامین مالی به شرح زیر است

درآمد تعهد پذیره‌ نویسی یا کارمزد تعهد پذیره ‌نویسی؛

درآمدهای مربوط به خدمات مشاوره عرضه و پذیرش؛

درآمدهای مربوط به خدمات بازارگردانی اوراق بهادار؛

درآمدهای معامله و مبادله به حساب خود و سرمایه‌ گذاری با سرمایه شرکت؛

مدیریت دارایی‌ ها شامل مدیریت صندوق ‌های سرمایه گذاری.