سرمایه

سرمایه گذاری فوری

سرمایه گذاری
سرمایه گذاری

سرمایه گذاری فوری و آسان

سرمایه‌گذار بودن برای بسیاری از افراد یک رؤیای دور و دست‌نیافتنی است. این افراد به این دلیل که فکر می‌کنند سرمایه‌گذاری فوری نیاز به پول زیادی دارد از آن دوری می‌کنند، اما این تصور اشتباه است. شما می توانید با ۱۰ میلیون تومان و حتی کمتر از آن نیز سرمایه‌گذاری کنید.

حتماً فکر می کنید ۱۰ میلیون تومان در وضعیت اقتصادی کنونی رقم بسیار ناچیزی است و برای سرمایه‌گذاری فوری مناسب نیست اما بهتر است بدانید با برنامه‌ریزی و مدیریت مالی درست، حتی با مبالغ کم هم می‌توانید سرمایه‌گذاری فوری کرده و از سرمایه خود در جهت تقویت وضعیت مالی استفاده کنید.

ما در هلدینگ طنین سازه به شما در تحقق این امر کمک خواهیم کرد. سرمایه ‌گذاری فوری یا investment به معنی گذاشتن پول در جایی با انتظار سود از آن است. به‌ طور دقیق تر سرمایه‌ گذاری فوری، تعهد پول یا سرمایه برای خرید مالی وسایل یا دارایی ‌های دیگر، به منظور رسیدن به منفعت در قالب بهره، سود سهام یا ارزش وسایل (منافع سرمایه) است.

مشاوره رایگان: 09196314979 | 09125331851

مفهوم سرمایه گذاری فوری

کلیه منابع مالی و پولی و منابع قابل تبدیل به پول، سرمایه خوانده می ‌شود. در عصر حاضر، نیروهای انسانی نیز قسمتی از سرمایه محسوب می ‌شوند. سرمایه می ‌تواند هم نقدی یا وام باشد و هم غیر نقدی. سرمایه نقدی همان پول نقد است و سرمایه غیر نقدی شامل انواع دارایی ‌می ‌شود که افراد در اختیار دارند.

سرمایه گذاری فوری عبارت است از تبدیل وجوه مالی به یک یا چند نوع دارایی که برای مدتی در زمان آتی نگهداری خواهد شد و برای سرمایه گذار، سود یا منعفتی را به همراه خواهد آورد.

عدم وجود محدودیت برای میزان سرمایه‌ گذاری برای ورود به بازار سهام نیاز به سرمایه بالا نیست. با حداقل سرمایه ۱۰۰ هزار تومان می ‌توانید با مبلغی کم وارد بازار بورس شوید.

فرق سرمایه گذاری فوری و پول چیست؟

پول فقط نقدینگیِ همیشه در دسترس است؛ اما سرمایه دارای مدت زمان و طول عمر بیشتر است و به منظور ایجاد ثروت از آن استفاده می ‌شود. مثل برندها و نرم افزارها که از طریق آن ‌ها می ‌توان ثروت ایجاد کرد.

بهترین سرمایه گذاری فوری چیست؟

هدف از سرمایه گذاری فوری افزایش دارایی و پول بیشتر است. بنابراین بهترین سرمایه گذاری فوری، روشی است که کم خطر و پر سود باشد. هرچند که معمولاً سرمایه گذاری های کم خطر سود کمتری دارند.

سرمایه گذاری

مزایای سرمایه گذاری فوری در بورس

کسب سود سرمایه گذاری فوری

مهم ‌ترین هدف افراد از ورود به بازار بورس کسب سود است. سود از دو طریق به دست می آید: وقتی سهمی با افزایش قیمت همراه شود، سهامداران از اختلاف قیمت خرید و قیمت جدید، سود کسب می‌کنند.

نوع دیگری از سود، سود نقدی است که در صورت نگهداری سهم تا برگزاری مجمع سالانه به سهامداران تعلق می ‌گیرد. مجموع این دو بازده، بازده کل سهم را تشکیل می‌دهد.

به این علت که بازار سهام، توام با ریسک است و نمی‌توان تغییرات قیمت را به صورت دقیق پیش ‌بینی کرد، میزان بازده مورد نظر به طور دقیق، قابل ‌محاسبه نیست. شما می توانید برای کمبود نقدینگی سرمایه گذاری فوری وام فوری بگیرید.

سرمایه گذاری فوری و استفاده معافیت مالیاتی

مالیات جزو معیارهایی است که در صورت ‌های مالی دارای اهمیت ویژه‌ ای است و عدم پرداخت مالیات در کاهش هزینه ‌های شرکت تاثیر بسزایی دارد. قانون معافیت مالیاتی، شرکت ‌ها را جهت الحاق به بازار بورس تشویق می کند.

به عبارت دیگر، سود حاصل از مزایای سرمایه گذاری فوری در بورس اوراق بهادار در بسیاری از کشورها از مالیات معاف و یا مشمول تخفیف مالیاتی است. همچنین شرکت ‌های پذیرفته شده در بورس نیز از مزایای معافیت درصد مالیاتی استفاده می ‌نمایند.

حمایت و شفافیت قانونی

کلیه فعالیت سهامداران و تغییرات ایجاد شده در بازار بورس، زیر نظر سازمان بورس انجام می ‌شود و معاملات غیرقانونی و خارج از چارچوب سازمان، انجام نمی‌ شود. بورس بازاری قانونی است، بنابراین کلیه افرادی که در بورس سرمایه‌ گذاری فوری می کنند، از حمایت قانونی برخوردار هستند.

حفظ سرمایه در مقابل تورم

با رشد نرخ تورم، پول کشور در معرض کاهش ارزش قرار می ‌گیرد. اگر افراد نقدینگی خود را در بازار مناسب سرمایه ‌گذاری فوری کنند می ‌توانند این کاهش ارزش را پوشش دهند. با سرمایه‌ گذاری فوری در بازار بورس، ارزش دارایی فرد در مقابل تورم حفظ می ‌شود. زیرا با گذر زمان، دارایی ‌های شرکت نیز مشمول تورم شده و ارزش آن افزوده می ‌شود، درنتیجه ارزش سهام شرکت افزایش می ‌یابد.

سهولت نقد شوندگی

یکی از مهم‌ ترین مزایای بورس نسبت به بازارهای موازی، سهولت نقد شوندگی است. در بازار سرمایه به ‌راحتی می ‌توانید سهام خود را بفروشید و پول خود را به حساب بازگردانید. زمان لازم برای برگشت پول به حساب بانکی شما، حداکثر دو روز کاری است (تنها محدودیت ‌هایی که ممکن است در فروش سهام وجود داشته باشد، توقف یا تعلیق نماد است).

کشف صحیح قیمت

از آنجایی که بازار بورس شباهت زیادی به بازار رقابت کامل دارد، قیمت سهام با توجه به عرضه و تقاضای آن در بازار شکل می ‌گیرد. حضور تعداد زیاد خریداران و فروشندگان به شکل‌ گیری این بازار کمک می ‌کند. کشف قیمت توسط خریداران و فروشندگان تعیین می ‌گردد.

بهترین سرمایه گذاری

مشارکت در اداره شرکت

اگر بخواهید شرکت تأسیس کنید و صاحب آن باشید و از مزایای آن بهره ببرید، قطعاً لازم است امور اداری و قانونی زیادی را پشت سر بگذارید و سرمایه کافی برای تاسیس شرکت را داشته باشید. اما با خرید سهام، به نسبت سهام خود، می توانید مالک شرکت محسوب شوید، و به همان اندازه، در تصمیم‌ گیری های مرتبط با شرکت، مشارکت داشته باشید. به مرور زمان و افزایش سهم خود در شرکت، می‌ توانید خود را به کرسی ‌های مدیریتی نزدیک کنید. یک شخص عادی با سرمایه محدود نمی ‌تواند شرکتی بزرگ تأسیس کند ولی می ‌تواند با خرید سهام یک شرکت بزرگ در تصمیم ‌گیری و سودآوری آن شرکت، سهیم شود.

سهولت سرمایه‌ گذاری فوری

روش های متفاوتی برای معامله در بورس وجود دارد. معاملات حضوری، معاملات تلفنی و معاملات اینترنتی ازجمله راه ‌هایی است که می توان در بازار بورس حضور پیدا کرد. با مراجعه به کارگزاری بورس و انجام مراحل لازم، کد بورس دریافت کرده و وارد این بازار می شوید. ساده ‌ترین راه برای سرمایه‌ گذاری فوری، استفاده از سامانه‌ های معاملاتی به صورت اینترنتی است. این بازار نیازمند سرمایه سنگین یا فرآیند پیچیده ‌ای برای ورود نیست و با فراگیری مهارت لازم می ‌توان در این بازار موفق شد.

حمایت سرمایه گذاری

 جذب سرمایه ها در صنایع کارآمد

صاحبان سرمایه حداکثر تلاش خود را می‌ کنند که سرمایه‌ های خود را به سوی شرکت ‌هایی هدایت کنند که کارایی بهتری دارند و فعالیت آن ‌ها در رابطه با صنایع شکوفاتر و سودآورتر باشد.

هرچه ارزش‌ گذاری شرکت ‌ها دقیق‌تر و افراد موجود در بازار بورس حرفه ‌ای ‌تر باشند، امکان هدایت سرمایه‌ ها به سمت صنایع هدف و افزایش توسعه بیشتر است.

تنوع بازه زمانی سرمایه‌ گذاری فوری

بورس به لحاظ بازه زمانیِ سرمایه‌ گذاری فوری متنوع است و یکی از مزایای سرمایه گذاری در بورس این است که هر سرمایه ‌گذار با هر دید زمانی می ‌تواند به آن ورود شود.

عده ‌ای به قصد سرمایه ‌گذاری فوری کوتاه‌ مدت و کسب سودهای دوره‌ای وارد بازار می ‌شوند و با خرید سهام‌ های مدنظر خود که در بازه زمانی کوتاه مورد توجه هستند، به کسب درآمد می پردازند.

عده‌ای نیز قصد دارند پول خود را برای مدت طولانی در بورس، سرمایه‌ گذاری فوری کنند که طبیعتاً این سهامداران می ‌توانند بازده مطلوبی به دست آورند. و عده ای برای خرید ملک به وام سند ملکی نیاز دارند.

انواع صندوق سرمایه گذاری

مزایای سرمایه گذاری فوری در بورس 

بورس به عنوان مرکز تجمع سرمایه و مامن سرمایه ‌گذاری فوری، نقش بسزایی در رشد و توسعه اقتصادی دارد. دولت در شرایط تورمی، می‌تواند اقدام به انتشار اوراق مشارکت نماید و با فروش این اوراق و جمع‌ آوری نقدینگی از جامعه، تورم را کنترل کند.

بازار سرمایه، با ایجاد مشارکت عمومی آحاد جامعه به توسعه فرهنگ سرمایه‌ گذاری فوری کمک می ‌کند. خرید و فروش سهام شرکت‌ ها، به افزایش سرعت گردش پول و درجه نقد شدن ثروت در سطح جامعه کمک می‌ کند.

با هدایت مناسب سرمایه ‌ها به شرکت ‌های توسعه محور، توزیع ثروت و تعادل اقتصادی افزایش می ‌یابد. بازار سرمایه با گسترش مالکیت عمومی و مشارکت سهامداری، توزیع ثروت را عادلانه‌ تر می ‌کند.

تامین سرمایه طنین

سرمایه گذاری فوری در فارکس

بازار تبادل ارزهای خارجی یعنی Forex یا FX از عبارت Foreign Exchange Market گرفته شده است. تفاوت فارکس و بورس در این است که فارکس بر خلاف بورس بر هیچ بازار فیزیکی متمرکزی ندارد، اما مراکز عمده معاملات ارزی در جهان انگلستان، آمریکا و ژاپن است.

بازار جهانی ارز از سال ۱۹۷۱ به صورت انسجام یافته شکل گرفت و از سال ۱۹۹۸ با توجه به پیشرفت تکنولوژی، روند رشد و توسعه آن آغاز شد. معامله گران، سرمایه گذاران، موسسات، بانک ها و صرافی ها در این بازار به دنبال خرید و فروش ارزهای جهان هستند.

معاملات در “بازار بین بانکی” انجام می شود و ارزها به طور 24 ساعته در پنج روز هر هفته در یک کانال آنلاین معامله می شوند. فارکس یکی از بزرگترین بازارهای تجارت است و گردش مالی روزانه آن بیش از 5 تریلیون دلار است.

انواع سرمایه گذاری فوری

املاک و مستغلات

خرید خانه، آپارتمان، زمین و… به منظور کسب درآمد یا افزایش سرمایه می ‌تواند یک نوع سرمایه گذاری فوری واقعی محسوب شود. این درآمد می‌ تواند از اجاره آن ملک یا فروش به قیمتی بالاتر از نرخ خرید انجام شود.

کالاهای فیزیکی

خرید طلا، نقره، جواهرات و هر نوع کالای ارزشی که قابلیت خرید و فروش مجدد داشته باشد می‌تواند یک نوع سرمایه گذاری واقعی محسوب شود.

سهام

خرید سهام شرکت‌ ها در بازار بورس اوراق بهادار به منظور کسب درآمد و افزایش سرمایه یک سرمایه گذاری مالی محسوب می ‌شود. ریسک سرمایه گذاری فوری در بازار بورس بسیار بالا است و کسانی که دانش سرمایه گذاری در این بازار را دارند، می ‌توانند با مدیریت ریسک در این بازار فعالیت کنند و بازدهی بیشتری نسبت به سایر دارایی ‌ها به دست آورند.

خرید خودرو

خرید خودرو نیز امروزه از سرمایه گذاری های کوتاه مدت می باشد و همواره خرید آن برای همه آسان می باشد. برای سرمایه گذاری فوری خرید خودرو اگر نیاز به سرمایه داشتین ما می توانیم وام سند خودرو به شما ارائه بدهیم.

اوراق بدهی

اوراق بدهی جهت تامین بودجه مالی لازم برای پیاده ‌سازی طرح ‌های شرکت ‌ها و نهادهای کشور است و به طور معمول توسط دولت منتشر و ضمانت می ‌شود. چون پرداخت اصل و فرع این اوراق توسط دولت تعهد می ‌شود، جزء اوراق کم ریسک شمرده می‌ شوند. اوراق بدهی مشخصات مشترکی از جمله تاریخ سر رسید، ارزش اسمی، نرخ سود اسمی و قیمت فروش دارند. اوراق مشارکت و صکوک دو نوع عمده از اوراق بدهی موجود در بازار محسوب می ‌شوند.

سپرده بانکی

یکی از سرمایه گذاری ‌های کم ریسک، سپرده ‌های بانکی مدت دار است که توسط بانک ‌ها ارائه می ‌شود و در حساب های مختلف در بازه های زمانی متفاوت می ‌تواند نرخ سود مختلفی داشته باشد. این سرمایه گذاری با توجه به ریسک کم آن بازدهی پایین ‌تری نسبت به سایر گزینه ‌های موجود در بازار دارد.

صندوق ‌های سرمایه گذاری

صندوق‌ های سرمایه گذاری یکی از روش‌های سرمایه گذاری در بازار سرمایه است. صندوق ‌ها نهادهای واسطه مالی هستند که وجوه مردم را جمع آوری، در اوراق بهادار سرمایه گذاری و افراد را از سود حاصل منتفع می‌کنند.

صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت

این صندوق ها با ترکیب دارایی ‌های مالی مختلف مانند اوراق مشارکت، سپرده‌های بانکی، اوراق خزانه و … جزء سرمایه گذاری های کم ریسک محسوب می ‌شوند و دارای ضامن نقد شوندگی و پرداخت سود هستند که در بازه زمانی معین به سرمایه ‌گذاران سود صندوق را پرداخت می کنند.

صندوق سرمایه گذاری در سهام

این صندوق ‌ها درصد مشخصی از ترکیب دارایی خود را به سهام شرکت ‌های بورسی و مابقی را به اوراق مشارکت اختصاص می‌ دهند، بنابراین ریسک بالاتر و احتمال بازدهی بیشتری نسبت به صندوق ‌های درآمد ثابت دارند.

معرفی موسسات تامین کننده سرمایه

صندوق سرمایه گذاری مختلط

نسبت دارایی‌ سهام و اوراق با درآمد ثابت صندوق ‌های مختلط ممکن است در طول زمان تغییر یابد، اما عمدتاً این نسبت حداقل ۴۰ درصد و حداکثر ۶۰ درصد سهام است و مابقی شامل اوراق با درآمد ثابت است. ریسک این نوع صندوق ‌ها از صندوق‌ های سهامی کمتر است و بازدهی بالاتری نسبت به صندوق‌های درآمد ثابت دارند.

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF)

این صندوق ‌ها دارایی ‌های متنوعی از سهام و اوراق بهادار دارند و مانند سهام در بورس معامله می ‌شوند. برخلاف صندوق ‌های سرمایه ‌گذاری مشترک که NAV هر واحد در پایان روز محاسبه و مبنای خرید و فروش قرار می‌گیرد، ETF را می‌ توان همانند سهام در طول یک روز معامله کرد.

وام سرمایه گذاری