فوری

وام فوری تعمیرات

وام فوری تعمیرات

وام فوری تعمیرات

در مقاله امروز قصد داریم شما را با وام فوری تعمیرات ساختمان آشنا کنیم، جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره وام فوری تعمیرات ساختمان می­توانید با هلدینگ طنین سازه  تماس بگیرید. مشاوران ما به طور کامل تمامی شرایط و قوانین وام­ ها را توضیح می­ دهند.

همانطور که می‌دانید بازسازی کردن و نوسازی ملک و مسکن فرسوده یکی از دغدغه‌ها و مشکلات جدی صاحبان املاک می‌باشد. با این حال اما رشد قیمت مصالح ساختمان و تورم عمومی کشور بسیاری از افراد را از این تصمیم برای بازسازی و نوسازی ملک خود منصرف می‌کند زیرا همانطور که می‌دانید بازسازی و نوسازی ملک و املاک هزینه‌های زیادی را دارا می‌باشد که ممکن است برخی از افراد این پول را نداشته باشند.

در چنین شرایطی برای کمک به این امر و نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده در مناطق شهری و روستایی برخی از بانک‌ها اقدام به دادن وام فوری تعمیرات کرده اند. این وام‌ها دارای مبالغ مختلفی می‌باشد و طبق برخی از موارد این مبالغ بالا و پایین می‌شود.

وام فوری تعمیرات یا وام جعاله نوعی از تسهیلات مربوط به بخش مسکن می‌باشد که بانک‌های مختلف شرایط متفاوت و مختلفی را برای پرداخت کردن آن و بازپرداخت آن وام در نظر گرفته‌اند. از جمله اینکه معمولاً این وام‌ها در انواع سپرده و غیر سپرده پرداخت می‌شوند.

وام فوری تعمیرات مسکن چیست؟

در سال‌های اخیر وام‌های مختلفی مانند وام ساخت مسکن در رابطه با مسکن برای افراد متقاضی در نظر گرفته شده است که یکی از این وام‌ها، وام جعاله مسکن یا وام فوری تعمیرات ساختمان می‌باشد.

وام فوری تعمیرات یکی از وام‌هایی است که توسط بانک مسکن به صورت اختصاصی به افرادی که واجد شرایط این وام می‌باشد تعلق می‌گیرد. اما برای شما این سوال پیش می‌آید که وام فوری تعمیرات چیست؟

این وام به نام وام فوری تعمیرات مسکن نیز معروف می‌باشد و در واقع این وام با هدف تسهیل در امور افرادی که قصد تعمیرات خانه و منزل و مسکن خود را دارند توسط بانک‌ها به افراد واجد شرایط ارائه می‌شود.

به طور کلی وام فوری تعمیرات ساختمان یا همان جعاله مسکن برای سه گروه از افراد زیر مفید و مناسب می‌باشد که آنها عبارتند از:

افرادی که قصد تعمیر خانه خود را دارند:

افرادی که قصد دارند منزل مسکونی خود را تعمیر کنند باید از وام فوری تعمیرات مسکن یا همان تسهیلات جعاله مسکن استفاده کنند.

از جمله تعمیراتی که می‌توان با وام فوری تعمیرات جعاله مسکن انجام داد شامل تعویض درب و پنجره و تعویض سرامیک و تعویض کفپوش و بسیاری از موارد دیگر می‌باشد که در بازسازی و نوسازی خانه‌ها بسیار تاثیرگذار است.

افرادی که قصد خرید وسایل و تکمیل تعمیرات خانه خود را دارند:

افرادی که از قبل مراحل تعمیر خانه خود را پشت سر گذاشته‌اند و آن را انجام داده‌اند و در حال حاضر قصد دارند که مراحل تکمیل تعمیرات خانه مسکونی خود را انجام دهند باز هم می‌توانند برای وام فوری تعمیرات مسکن و یا همان تسهیلات جعاله مسکن ثبت نام کنند و این وام را دریافت کنند.

افرادی که قصد خرید منزل مسکونی را دارند:

گروهی از افراد دیگر که هنوز اقدام به خرید خانه نکرده‌اند و به پول بیشتری جهت خرید منزل مسکونی نیاز دارند نیز می‌توانند از تسهیلات جعاله منزل مسکونی استفاده کنند و وام دریافتی خود را برای خرید خانه مانند وام مسکن استفاده کنند.

بنابراین سه گروه از افرادی که برای شما توضیح داده شد مجاز به دریافت وام فوری تعمیرات ساختمان می‌باشند البته برای ثبت نام در وام فوری تعمیرات جعاله مسکن شرایط خاصی برای افراد در نظر گرفته شده است که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد و به شما توصیه می‌شود تا آن را با دقت مطالعه کنید.

ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که آیا برای دریافت وام فوری تعمیرات مسکن نیاز است که حتماً در بانک مسکن سپرده‌گذاری کرده باشیم؟ جواب این سوال منفی می‌باشد. روش‌های مختلفی برای گذاشتن وثیقه در بانک وجود دارد که یکی از این روش‌ها سپرده گذاری می‌باشد.

اما افرادی که در بانک مسکن سپرده گذاری نکرده‌اند نیز می‌توانند با یکی دیگر از روش‌های وثیقه گذاری مانند دادن سفته و ترهیم شش دنگ اموال غیرمنقول به بانک و غیره وام فوری تعمیرات جعاله مسکن را دریافت کنند.

در همین راستا وزارت راه و شهرسازی اقدام به اعطای وام فوری تعمیرات بافت فرسوده نیز کرده و می‌توان از این طریق اقدام به بازسازی و ساخت و ساز کرد.

وام فوری تعمیرات ساختمان

وام فوری تعمیرات ساختمان

وام فوری تعمیرات جعاله 

یکی از معروف‌ترین وام فوری تعمیرات سالانه افراد بسیار زیادی اقدام به دریافت آن می‌کنند و جز وام‌های بسیار مهم به حساب می‌رود، وام جعاله تعمیرات مسکن یا همان وام فوری تعمیرات ساختمان می‌باشد.

این وام به صاحبان خانه‌ها و مسکن‌ها پرداخت می‌شود و مستلزم این است که شما هنگام دریافت وام و برای اقدام دریافت کردن وام سند خانه و ملکی که خریده‌اید را به بانک ارائه کنید.

افرادی که در صندوق پس‌انداز مسکن حساب دارند و کسانی که از طریق خرید اوراق اقدام به دریافت این وام‌ها یعنی وام بازسازی مسکن می‌کنند ، می‌توانند از وام جعاله استفاده کنند.

در واقع هر صاحب خانه‌ای با احراز سند ملک و خانه خود به یکی از شعبه‌های بانک‌های پرداخت کننده می‌تواند وام فوری تعمیرات ساختمان را دریافت کند و از آن برای این کار استفاده کند.

شرایط دریافت وام فوری تعمیرات ساختمان

همانطور که می‌دانید دریافت کردن هر نوع وامی از هر موسسه مالی و یا از هر بانکی شرایط خاص خود را دارا می‌باشد که شما حتماً باید قبل از دریافت وام به آن شرایط توجه کرده و آن شرایط را با دقت مطالعه کنید و تحقیقات لازم را درباره آن انجام دهید تا در هنگام دریافت وام و بازپرداخت آن دچار مشکل نشوید و بتوانید وام خود را به راحتی دریافت کرده و پس از آن آن را به بانک برگردانید.

هر موسسه مالی و بانکی ممکن است شرایط متفاوتی را داشته باشد به همین دلیل لازم است تا شما قبل از دریافت وام فوری تعمیرات به آن شعبه مورد نظری که می‌خواهید از آن وام دریافت کنید مراجعه کرده و پس از آن اقدام به دریافت وام کنید.

مبلغ درخواستی برای وام فوری تعمیرات ساختمان حتماً باید متناسب با درآمد متقاضی که می‌خواهد وام تعمیرات مسکن را دریافت کند باشد و بسته به سیاست‌های بانک عامل این مبلغ کاملا متفاوت می‌باشد.

اما تسهیلاتی که به وام مسکن ۲۰۰ میلیونی مشهور شده است وامی می‌باشد که به تعمیر مسکن روستایی تعلق دارد.

بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی به بانک مسکن سقف فردی تسهیلات روستایی به ازای هر واحد مسکونی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است که نرخ سود این تسهیلات ۱۸ درصد یعنی ۵ درصد سهم متقاضی و ۱۳ درصد سهم صندوق ملی مسکن می‌باشد.

آن دسته از متقاضیانی که معرفی نامه‌های صادره آنها قبل از ابلاغیه جدید به شعبه بانک ارائه و به ثبت رسیده و قرارداد تسهیلاتی آنها در دفترخانه ثبت نشده است، در صورت ارائه معرفی نامه جدید از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران می‌توانند از سقف تسهیلات ابلاغی جدید استفاده کنند و از آن بهره‌مند بشوند.