اخبار وام

وام جعاله مسکن

شرایط وام جعاله مسکن
87 / 100

وام جعاله مسکن فوری 

یکی از معروف‌ترین و پرطرفدار ترین وام‌های تعمیرات سالانه که افراد بسیار زیادی اقدام به دریافت آن می‌کنند و جز وام‌های بسیار مهم به حساب می‌رود، وام جعاله مسکن می‌باشد.

این وام به صاحبان خانه‌ها و مسکن‌ها پرداخت می‌شود و مستلزم این است که شما هنگام دریافت وام و برای اقدام دریافت کردن وام سند خانه و ملکی که خریده‌اید را به بانک ارائه کنید.

افرادی که در صندوق پس‌انداز مسکن حساب دارند و کسانی که از طریق خرید اوراق اقدام به دریافت این وام‌ها می‌کنند، می‌توانند از وام جعاله استفاده کنند.

در واقع هر صاحب خانه‌ای با احراز سند ملک و خانه خود به یکی از شعبه‌های بانک‌های پرداخت کننده می‌تواند وام تعمیرات مسکن را دریافت کند و از آن برای این کار استفاده کند.

برای اینکه اطلاعات کافی در مورد این وام به دست آورید با پشتیبانی هلدینگ طنین سازه تماس بگیرید.

وام جعاله مسکن

وام جعاله مسکن

وام جعاله مسکن چیست؟

در سال‌های گذشته وام‌های زیادی مانند وام ساخت خانه در رابطه با مسکن برای افراد متقاضی در نظر گرفته شده است که یکی از این وام‌ها، وام جعاله مسکن می‌باشد.

وام جعاله مسکن یکی از وام‌هایی است که توسط بانک مسکن به صورت اختصاصی به افرادی که واجد شرایط این وام می‌باشد تعلق می‌گیرد. اما برای شما این سوال پیش می‌آید که وام جعاله مسکن چیست؟

این وام به نام وام تعمیرات مسکن نیز معروف می‌باشد و در واقع این وام با هدف تسهیل در امور افرادی که قصد تعمیرات خانه و منزل و مسکن خود را دارند توسط بانک‌ها به افراد واجد شرایط ارائه می‌شود.

به طور کلی وام تعمیرات خانه یا همان جعاله مسکن برای سه گروه از افراد زیر مفید و مناسب می‌باشد که آنها عبارتند از :

  • افرادی که قصد تعمیر خانه خود را دارند :

افرادی که قصد دارند منزل مسکونی خود را تعمیر کنند باید از وام تعمیرات مسکن یا همان تسهیلات جعاله مسکن استفاده کنند. از جمله تعمیراتی که می‌توان با وام جعاله مسکن انجام داد شامل تعویض درب و پنجره و تعویض سرامیک و تعویض کفپوش و بسیاری از موارد دیگر می‌باشد که در بازسازی و نوسازی خانه‌ها بسیار تاثیرگذار است.

  • افرادی که قصد خرید وسایل و تکمیل تعمیرات خانه خود را دارند :

افرادی که از قبل مراحل تعمیر خانه خود را پشت سر گذاشته‌اند و آن را انجام داده‌اند و در حال حاضر قصد دارند که مراحل تکمیل تعمیرات خانه مسکونی خود را انجام دهند باز هم می‌توانند برای وام تعمیرات مسکن و یا همان تسهیلات جعاله مسکن ثبت نام کنند و این وام فوری را دریافت کنند.

وام فوری جعاله مسکن

وام فوری جعاله مسکن

  • افرادی که قصد خرید منزل مسکونی را دارند :

گروهی از افراد دیگر که هنوز اقدام به خرید خانه نکرده‌اند و به پول بیشتری جهت خرید منزل مسکونی نیاز دارند نیز می‌توانند از تسهیلات جعاله منزل مسکونی استفاده کنند و وام دریافتی خود را برای خرید خانه مانند وام خرید مسکن استفاده کنند.

بنابراین سه گروه از افرادی که برای شما توضیح داده شد مجاز به دریافت وام تعمیرات مسکن می‌باشند البته برای ثبت نام در وام جعاله مسکن شرایط خاصی برای افراد در نظر گرفته شده است که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد و به شما توصیه می‌شود تا آن را با دقت مطالعه کنید.

ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که آیا برای دریافت وام تعمیرات مسکن نیاز است که حتماً در بانک مسکن سپرده‌گذاری کرده باشیم؟

جواب این سوال منفی می‌باشد. روش‌های مختلفی برای گذاشتن وثیقه در بانک وجود دارد که یکی از این روش‌ها سپرده گذاری می‌باشد.

اما افرادی که در بانک مسکن سپرده گذاری نکرده‌اند نیز می‌توانند با یکی دیگر از روش‌های وثیقه گذاری مانند دادن سفته و ترهیم شش دنگ اموال غیرمنقول به بانک و غیره وام جعاله مسکن را دریافت کنند.

در همین راستا وزارت راه و شهرسازی اقدام به اعطای وام بافت فرسوده نیز کرده و می‌توان از این طریق اقدام به بازسازی و ساخت و ساز کرد.

وام فوری جعاله مسکن  و ساختمان

همانطور که می‌دانید بازسازی کردن و نوسازی ملک و مسکن فرسوده یکی از دغدغه‌ها و مشکلات جدی صاحبان املاک می‌باشد.

با این حال اما رشد قیمت مصالح ساختمان و تورم عمومی کشور بسیاری از افراد را از این تصمیم برای بازسازی و نوسازی ملک خود منصرف می‌کند.

زیرا همانطور که می‌دانید بازسازی و نوسازی ملک و املاک هزینه‌های زیادی را دارا می‌باشد که ممکن است برخی از افراد این پول را نداشته باشند.

در چنین شرایطی برای کمک به این امر و نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده در مناطق شهری و روستایی برخی از بانک‌ها اقدام به دادن وام تعمیرات مسکن کرده اند.

این وام‌ها دارای مبالغ مختلفی می‌باشد و طبق برخی از موارد این مبالغ بالا و پایین می‌شود. وام تعمیرات مسکن یا وام جعاله نوعی از تسهیلات مربوط به بخش مسکن می‌باشد که بانک‌های مختلف شرایط متفاوت و مختلفی را برای پرداخت کردن آن و بازپرداخت آن وام در نظر گرفته‌اند.

از جمله اینکه معمولاً این وام‌ها در انواع سپرده و غیر سپرده پرداخت می‌شوند.

دریافت وام جعاله مسکن

دریافت وام جعاله مسکن

شرایط دریافت وام جعاله مسکن

همانطور که می‌دانید دریافت کردن هر نوع وامی از هر موسسه مالی و یا از هر بانکی شرایط خاص خود را دارا می‌باشد که شما حتماً باید قبل از دریافت وام به آن شرایط توجه کرده و آن شرایط را با دقت مطالعه کنید.

تحقیقات لازم را درباره آن انجام دهید تا در هنگام دریافت وام و بازپرداخت آن دچار مشکل نشوید و بتوانید وام خود را به راحتی دریافت کرده و پس از آن آن را به بانک برگردانید.

هر موسسه مالی و بانکی ممکن است شرایط متفاوتی را داشته باشد به همین دلیل لازم است تا شما قبل از دریافت وام به آن شعبه مورد نظری که می‌خواهید از آن وام دریافت کنید مراجعه کرده و پس از آن اقدام به دریافت وام کنید.

مبلغ درخواستی برای وام تعمیرات مسکن حتماً باید متناسب با درآمد متقاضی که می‌خواهد وام تعمیرات مسکن را دریافت کند باشد و بسته به سیاست‌های بانک عامل این مبلغ کاملا متفاوت می‌باشد.

اما تسهیلاتی که به وام مسکن ۲۰۰ میلیونی مشهور شده است وامی می‌باشد که به تعمیر مسکن روستایی تعلق دارد.

بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی به بانک مسکن سقف فردی تسهیلات روستایی به ازای هر واحد مسکونی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است که نرخ سود این تسهیلات ۱۸ درصد یعنی ۵ درصد سهم متقاضی و ۱۳ درصد سهم صندوق ملی مسکن می‌باشد.

آن دسته از متقاضیانی که معرفی نامه‌های صادره آنها قبل از ابلاغیه جدید به شعبه بانک ارائه و به ثبت رسیده و قرارداد تسهیلاتی آنها در دفترخانه ثبت نشده است، در صورت ارائه معرفی نامه جدید از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران می‌توانند از سقف تسهیلات ابلاغی جدید استفاده کنند و از آن بهره‌مند بشوند.