اخبار وام

دریافت وام تاسیس شرکت

وام برای شرکت تازه تاسیس
87 / 100

دریافت وام تاسیس شرکت

دریافت وام تاسیس شرکت چه مراحلی دارد و چگونه می توان این وام را دریافت نمود؟ ما در این مقاله قصد داریم تا انواع وام‌های تاسیس شرکت و چگونگی دریافت آن را برای شما توضیح دهیم و شما را با این نوع وام بیشتر آشنا کنیم.

در جهت پیشبرد اهداف اقتصادی کشور و توسعه ی اقتصادی و نیز حمایت از تولیدات ملی و یا حتی خدمات ملی دولت و قانون تجارت برای شرکت های در حال تسهیلاتی را در نظر گرفته است.

تا هم به رفاه حال تولیدکنندگان و کارآفرینان کمکی شود و هم در واقع بسته حمایتی و تشویقی باشد که همان وام تاسیس و ثبت شرکت می باشد. لازم است بدانید که برای دریافت وام و اطلاع از شرایط می توانید با هلدینگ طنین سازه تماس گرفته و اطلاعات کامل را دریافت نماید.

دریافت وام تاسیس شرکت

دریافت وام تاسیس شرکت

انواع وام تاسیس شرکت

انواع وام تاسیس شرکت انواع مختلفی را دارا می‌باشد که عبارت است از:

همان طور که در ابتدا گفته شد دریافت وام با مجوز و تاسیس شرکت امکان پذیر می باشد. که انواع وام تاسیس شرکت به عبارت اند از:

 1. وام ایجادی با سرمایه اولیه

وام سرمایه ثابت برای خرید تجهیزات جهت ساخت و ساز و راه اندازی تاسیسات

 1. وام سرمایه در گردش

جهت پرداخت هزینه مواد اولیه، پرسنل

مبلغ دریافت وام تاسیس شرکت

در ارتباط با مبلغ وام تولیدی با تاسیس شرکت باید گفت که شرکت با سهامی خاص پس از ثبت می تواند تا ده برابر سرمایه اولیه خود دریافت وام نماید اما شرکت با مسئولیت های کم و محدود و سایر شرکت ها نیز می توانند با توجه به خوش حساب بودن حساب جاری شرکتی خود نزد بانک عامل درخواست وام کنند.

به علاوه در ثبت شرکت تعاونی  برای مثال قانون تجارت کلیه ارگان ها و ادارات دولتی را موظف کرده است که از طریق وام بلند مدت به ثبت و تشکیل شرکت تعاونی کمک کنند.

نوع دیگری از وام نیز وجود دارد که پس از دریافت جواز تاسیس برای واحدهای تولیدی به شرکت های ثبت شده داده می شود که وام شرکتی است و جهت خرید و راه اندازی تجهیزات تولیدی و خط تولید باید مورد استفاده قرار بگیرد. مبلغ این وام بر اساس میزان سرمایه گذاری مشخص خواهد شد.

به طور کلی هر چه میزان سرمایه اولیه شرکت بیشتر و بالا تر باشد مبلغ وام نیز بیشتر می شود. اما در شرکت سهامی خاص به دلیل اینکه ۳۵ درصد از سرمایه اولیه در زمان ثبت شرکت واریز می شود، اعتبار بیشتری را دارا می‌باشد و  به همین دلیل است که به این شرکت ها وام بیشتری حتی تا ده برابر سرمایه اولیه اش پرداخت می‌شود.

دریافت وام فوری تاسیس شرکت

دریافت وام فوری تاسیس شرکت

شرایط گرفتن دریافت وام تاسیس شرکت

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی می باشد که میان دویا چند نفر جهت انجام کارهای تجارتی تشکیل شده باشد و بدون اینکه سرمایه هر کدام یک از شرکا به سهام و یا قطعات سهام تقسیم شده باشد تنها تا اندازه سرمایه ای که به شرکت آوردند در برابر قروض و دیون شرکت مسئولیت دارند.

مدارک مورد نیاز دریافت وام تاسیس شرکت

معمولا بانکها برای دریافت وام تاسیس شرکت مدارک زیر را لازم دارند :

 • ارائه دادن مدارک ثبتی شرکت شامل اساسنامه و تقاضانامه و روزنامه رسمی شرکت متقاضی وام.
 • کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء شرکت دریافت کننده وام.
 • ارائه کد اقتصادی شرکت دریافت کننده وام.
 • ارائه امضای شخص صاحب امضا که در روزنامه رسمی شرکت مشخص شده است.
 • مهر شرکت دریافت کننده وام.
 • طرح توجیهی شرکت برای دریافت وام.

در انتها باید گفت که آنچه دریافت وام تاسیس شرکت و نحوه اختصاص و شرایط پرداخت آن را مشخص می کند فرای قانون تجارت ، قوانین مصوب از سوی بانک مرکزی حاکم بر نحوه پرداخت وام در بانک ها و موسسات مالی می باشد و حتی این مبلغ و شرایط آن نیز در بانک های مختلف متفاوت می باشد.

اما معمولا بانکی که حساب شرکتی در آن بانک است با استعلام گردش حساب و اثبات خوش حسابی مبالغ وام فوری بیشتری را به شرکت صاحب حساب اعطا می کند.

وام برای شرکت تازه تاسیس

آیا چیزی درباره ی وام برای شرکت تازه تاسیس شنیده اید و یا این که می دانید برای دریافت آن باید چه شرایطی داشته باشید؟

ما امروز این جا هستیم تا به طور کامل درباره ی وام برای شرکت تازه تاسیس با یک دیگر صحبت کنیم و شرایط دریافت آن را بررسی کنیم اگر مایل هستید بیش تر در این باره بدانید ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

لازم به ذکر است که این نوع وام بعد از دریافت مجوز تاسیس به شرکت های تاسیس شده داده می شود و مبلغ آن نیز با توجه به مقدار سرمایه گذاری معین می شود یعنی هر چه مقدار سرمایه ی اولیه فرد بیش تر باشد مبلغ وام نیز بالا تر می رود.

البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که وام های شرکتی انواع مختلفی دارند:

 • وام ایجادی با سرمایه اولیه ( این وام معمولا برای ساخت و ساز، خرید تجهیزات و راه اندازی صرف می شود)
 • وام سرمایه در گردش ( این وام نیز برای پرداخت هزینه های اولیه و پرسنل مصرف می شود)

مبلغ وام برای شرکت تازه تاسیس

در رابطه با مبلغ این نوع وام باید خدمتتان عرض کنیم که شرکت سهامی خاص بعد از ثبت نهایی می تواند تا سقف ده برابر سرمایه اولیه وام و تسهیلات دریافت کند. شرکت با مسئولیت محدود و دیگر شرکت ها نیز می توانند بر اساس خوش حسابی و سابقه خود تقاضای وام کنند.

برای مثال در شرکت هایی مثل شرکت تعاونی طبق قانون تجارت همه ی ارگان ها و ادارات دولتی موظف هستند که با وام های بلند مدت به ثبت و هم چنین تشکیل شرکت های تعاونی کمک کنند.

وام برای شرکت تازه تاسیس

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام تاسیس شرکت

لازم به ذکر است که همه ی بانک ها و موسسات یک سری شرایط خاص برای اعطای وام فوری دارند که ما در این بخش به مدارک مشترک بین اکثر بانک ها و موسسات می پردازیم.

 • کپی شناسنامه و کارت ملی صاحب های امضای شرکت
 • ارائه مدارک ثبت شرکت مثل اساس نامه، روزنامه رسمی شرکت و تقاضا نامه شرکت متقاضی وام
 • مهر شرکت متقاضی وام
 • ارائه امضا شخص صاحب امضا در روزنامه رسمی شرکت متقاضی وام
 • ارائه کد اقتصادی شرکت مورد نظر

مراحل دریافت وام برای شرکت تازه تاسیس

 1. مرحله ی پیش پذیرش: در این مرحله فرد متقاضی می تواند به یکی از شعب بانک یا موسسه مراجعه کند و درخواست خود را ارائه دهد‌. اگر طرح مورد نظر در لیست طرح های بدون اولویت نباشد آن وقت است که بانک برای تهیه ی گزارش توجیهی موافقت می کند.
 2. تدوین گزارش توجیهی: فرد مورد نظر ( وکیل شرکت) می تواند از طریق شرکت های مهندسی گزارش توجیهی تهیه کند.
 3. پذیرش: در مرحله ی پذیرش گزارش تهیه شده به همراه مدارک مورد نیاز به موسسه یا بانک تحویل داده می شود.
 4. ارزیابی و تصویب گزارش: گزارش تهیه شده توسط کارشناسان بررسی می شود و اگر گزارش تایید شود پرداخت تسهیلات به مراجع ذی صلاح داده می شود.
 5. عقد قرارداد و پرداخت: بعد از ارائه مدرک و وثیقه اعطای وام منعقد می گیرد و سپس گزارش پیشرفت توسط مهندس مشاور تهیه شود و بعد از تایید گزارش پیشرفت متناسب با پیشرفت پرداخت صورت می گیرد.