اخبار وام

وام جدید مسکن

وام جدید مسکن
84 / 100

وام جدید مسکن دریافت فوری 

ما در این مقاله قصد داریم وام جدید مسکن را بررسی کنیم. برای این موضوع، ابتدا بهتر است با وام مسکن و شرایط دریافت و مزایای آن، آشنا شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

وام جدید مسکن چیست؟

یکی از انواع وام‌ها ، وام مسکن است که به افراد و خانواده‌ ها برای خرید یا ساخت مسکن به صورت تسهیلات مالی ارائه می‌شود. هدف اصلی وام مسکن، کمک به افراد برای دستیابی به مسکن است.

وام مسکن می‌تواند از طریق بانک‌ ها صندوق‌های مسکن و موسسات مالی در نظر گرفته شود.شما می توانید به بانک مراجعه کنید و فرم درخواست وام فوری را پر کنید و سپس مدارک لازم را به بانک ارائه دهید.

وام جدید مسکن

وام جدید مسکن

انواع وام جدید مسکن 

 1. وام های اوراق دار : برای دریافت این نوع از وام، باید به خرید اوراق ممتاز در بازار سرمایه بپردازید.
 2. وام های مسکن یکم : یکی از وام های پرتقاضا است که هر سال به شیوه های مختلف از طریق بانک مسکن در اختیار افراد قرار می گیرد.
 3. وام مسکن بازنشستگان : یکی دیگر از انواع وام‌های مسکن است که برای خرید خانه به بازنشستگان پرداخت می‌شود.
 4. وام خرید زمان : از طریق این وام، می توانید پس از گذشت شش ماه از سپرده‌گذاری، از امتیاز حساب صندوق پس‌انداز مسکن خود استفاده کرده و وام خود را دریافت نمایید.
 5. وام مسکن جوانان : جوانان می توانند با حساب‌های سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه ‌مدت (حساب پس‌انداز مسکن جوانان) برای خرید خانه اقدام نمایند.
 6. وام مسکن روستایی : به علت خرابی خانه ها به وسیله ی بلایای طبیعی در چندسال گذشته، دولت وام روستایی را در اختیار مردم گذاشته و هرساله مبلغ آن را نیز، افزایش می دهد.

اهداف وام جدید مسکن

از اهداف وام مسکن، می توانیم به فراهم کردن مسکن مناسب، کاهش تبعیض، تنظیم بازار، حمایت از خانواده ها و به ویژه جوانان ، توسعه ی اقتصادی و جذب سرمایه، اشاره کنیم.

شرایط اشخاص جهت دریافت وام جدید مسکن

برای دریافت تسهیلات جهت خرید مسکن، اشخاص باید شرایطی داشته باشند. در ادامه به این شرایط اشاره می کنیم.

 1. افراد باید حداقل 18 سال سن داشته باشند.
 2. افراد نباید در هیچ یک از بانک ها، چک برگشتی داشته باشند.
 3. افراد نباید هیچ گونه بدهی بانکی داشته باشند.
 4. درامد افراد باید مطابق با مبلغ جدول اقساط وامی باشد.
 5. افراد باید برای دریافت این وام، حساب سپرده گذاری باز کنند و یا به خرید اوراق ممتاز بپردازند.( بستگی به شرایط بانک اعطا کننده ی وام دارد.)
وام فوری جدید مسکن

وام فوری جدید مسکن

مدارک مورد نیاز جهت دریافت وام جدید مسکن

برای دریافت وام، افراد باید مدارکی را به بانک مورد نظر تحویل دهند. مدارک مورد نیاز هر بانک متفاوت است. اما، ما در این قسمت بعضی از این مدارک را به شما معرفی میکنیم.

 1. شناسنامه و کپی از آن
 2. کارت ملی و کپی آن
 3. ارائه کارت ملی و شناسنامه عکس دار ضامنین وام
 4. ارائه اصل و کپی از پروانه ساخت که نشان دهنده تاریخ ساخت و قدمت ملک باشد
 5. در صورتی که ملک، توسط وکیل، به فروش می رسد، ارائه اصل و کپی وکالتنامه وکیل، ارائه صفحات شناسنامه و کارت ملی موکل و ارائه شناسنامه و کارت ملی وکیل، الزامی است.
 6. ارائه گواهی اشتغال به کار و یا ارائه فیش حقوقی با ذکر حقوق دریافتی
 7. ارائه کارت ملی و شناسنامه فرد فروشنده ملک و کپی از آن ها

مزایای وام جدید مسکن 

 1. دسترسی به مسکن : از اهداف اصلی وام مسکن کمک به خرید مسکن برای افرادی است که توانایی خرید مسکن را ندارند. این وام، به افراد اجازه می‌دهد که بتوانند مسکن مورد نظر خود را تهیه کنند.
 2. رشد سرمایه : اگر شما با دریافت وام مسکن موفق به خرید ملک شوید، در صورت افزایش قیمت مسکن در طول زمان، شما توانسته اید سرمایه‌گذاری خوبی کنید. به این صورت که با فروش آن در آینده، به سود قابل توجهی خواهید رسید.
 3. بهره گیری از بهره ها : با استفاده از وام مسکن به جای پرداخت کامل هزینه خرید یا ساخت مسکن، می‌توانید هزینه را به صورت اقساطی با نرخ بهره تعیین شده، پرداخت نمایید.
 4. افزایش نقدینگی : دریافت وام مسکن به شما کمک می‌کند موجودی و نقدینگی خود را افزایش داده و بتوانید با این هزینه مسکن مورد نظر خود را دریافت کنید.

 سود بازپرداخت انواع وام مسکن 

سود بازپرداخت وام مسکن باتوجه به نوع وامی که دریافت کرده‌اید محاسبه می‌شود. این سود از ۸ درصد شروع می‌شود تا در برخی از وام‌ها به ۱۸ درصد نیز می‌رسد.

این وام در هلدینگ طنین سازه ارائه نمیگردد.